Proč zvolit sprchové dveře do niky?

Chystáte se zrekonstruovat si koupelnu? Milujete po ránu horkou sprchu? Nezbytnou součástí moderní koupelny jsou sprchové kouty. Je potřeba zvolit vhodnou velikost koutu, aby korespondoval s velikostí koupelny. Můžete využít vanové zástěny a sprchové dveře, které jsou odolné vůči tlaku a nárazu, vlhkosti i změnám teplot. Zároveň ochrání koupelnu před vytopením. Vybírat můžete různé velikosti, materiály a moderní i tradiční design.

Prostor v koupelně s pomocí sprchových dveří vytvoříte různými způsoby. Je jen na vás, zda umístíte sprchové dveře do niky a vytvoříte tak jednotný vzhled nebo zvolíte umístění sprchového koutu v rohu místnosti. Pak je možné jej  uzavřít z boku pevnou stěnou a dopředu umístit sprchové dveře. V případě, že se vám nechce pevnou stěnu z plastu nebo skla zakupovat, může si stěnu vyzdít sám, případně lze využít stávající koupelnovou niku. Přední část pak zakryjí sprchové dveře do niky.

sprchove-dvere-dvoudilne

Sprchové boxy jako elegantní řešení

Sprchové boxy vám nabídnou elegantní řešení pro vaši koupelnu. Můžete si vybrat design z plastu, kovu i skla. Pro jejich funkčnost je zásadní kritérium to, jaký je u nich systém otevírání dveří, materiál ze kterého jsou vyrobeny a jaká je rámová konstrukce. Nejčastěji používané a zároveň nejvíce rizikové jsou posuvné systémy, které vám ušetří místo v koupelně, ale jejich údržba a čištění je horší. Pivotové dveře vám poskytnou dostatečnou šířku při vstupu do sprchy. Dveře jsou umístěny na otočném čepu v určité vzdálenosti od stěny. Tyto dveře vám nabídnou jedinečný design a mají minimální nároky na údržbu.

Při výběru skla dbejte na jeho kvalitu. Vybírat si lze plastové dveře, které jsou levnější nebo skleněné. Plast na sebe neváže vodní kámen a je jednodušší na údržbu. Pokud se rozhodnete pro skleněné posuvné dveře, vybírejte si takové, které jsou bezpečnostní kalené a lze je použít i pro bezrámovou konstrukci. Stejně tak můžete vybírat jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře.

V dnešní době jsou nároky na koupelny stejné jako na jiné části bytu a tak je možné vybírat z mnoha designů, barevných prvků a nejrůznějších stylů. Moderní koupelna má být funkční a měla by splňovat prvky relaxační místnosti. Pro ty, kdo mají rádi pohodlí, mohou si vybrat masážní sprchové kouty s vaničkou nebo bez. Tyto masážní boxy zpravidla obsahují několik masážních trysek, páku pro přepínání funkcí, ale i zrcadlo, osvětlení, rádio a další funkce.

Rozhodnete-li se pro zděný sprchový kout, je potřeba zvolit i správné dveře do niky, ideálně o šířce 90 - 100 cm, které budou zajímavým prvkem a nebudou v interiéru překážet. V případě, že má vaše nika atypické rozměry, není se čeho obávat. Některé modely dveří přizpůsobíte přesně vašemu prostoru. Například dveře výrobce Olsen Spa se přizpůsobují po 2 cm. Dveře s rozměrem 80 cm je tedy možné umístit do prostoru o výměře 78 až 82 cm. Ideální jsou shrnovací dveře, které se hodí do malých prostor.

czkoupelna-zachod-samostatne-01

Nezbytnou součástí koupelny je také správně zvolený koupelnový nábytek. Musí být odolný proti vlhkosti, s dostatečným množstvím úložného prostoru. Ideálním materiálem je dřevo z exotických dřevin. Volte praktický nábytek, který se přizpůsobí  vaší koupelně a můžete si vybrat mnoho variant nábytku. Nezapomeňte si vybrat také správné a moderní osvětlení vaší nové koupelny a zrcadlo zvolte v podobě zrcadlové skříňky. Pro vaše pohodlí by nemělo chybět podlahové topení do koupelny. Nemusíte pak z vyhřáté sprchy šlapat na studenou podlahu.

 Moderní koupelna může být velmi komfortní i s malým peněžním rozpočtem. Umyvadla zvolte do koupelny dvě, nebudete se zdržovat po ránu čekáním ve frontě, obzvláště v případě velké rodiny.