Sprchové dveře do niky? Jaké mají výhody

Mít výklenek v koupelně je pro některé lidi výhra, pro další potíž. Výklenky nemají rádi pro jejich špatnou údržbu, obzvláště v rozích se udržují nečistoty. Často přemýšlí co s ním. Řešením jsou sprchové dveře do niky, které přinesou prostorné místo pro sprchování.

Výhody sprchy ve výklenku

Každý úhel se může stát sprchou. Tím, že si pořídíte sprchu do výklenku, nemusíte být zaměřeni na  standardní velikosti a formy a můžete používat i nepohodlné oblasti: pod šikmou střechou, v rohu atd. Běžný sprchový kout pohltí prostor. Naproti tomu sprchový kout v nice vypadá jako součást místnosti, zejména pokud je opatřen skleněnou přepážkou nebo dveřmi. Kromě toho v něm mohou být zabudovány a vyloženy police, sedadla, výklenky, háčky.

Při plánování sprchové zóny se ujistěte, že je lehká a není příliš přeplněná. Standardní sprchové kouty by měly být vybrány na dlouhou dobu v souladu s interiérem koupelny v bytě. Sprchový kout může být například uspořádán na stejné dlaždice jako celá koupelna, nebo naopak, důležitý je kontrast s hlavním designem. V tomto případě nebude sprchový kout vypadat cizí a bude do interiéru skvěle zapadat. Sprchové dveře do niky budou levnější řešení, než když koupíte hotový sprchový box. Cena samozřejmě závisí na funkci a provedení.

Sprchové dveře do niky

V moderních koupelnách, ve fázi plánování, je zvláštní místo často vyhrazeno pro sprchový kout. To znamená, že nemusíte kupovat a instalovat sprchový kout - vše, co musíte udělat, je koupit dveře, které oddělují sprchový kout od zbytku koupelny. Volitelně, pro montáž dveří do výklenku se dvěma stěnami a sprchovou přepážkou.

Nevybírejte sprchové dveře až ke stropu. Vhodná je pouze standardní výška 180-190 cm, i když jsou stropy vyšší. Pokud je koupelna malá, vyberte posuvné dveře. Křídlové dveře se mohou otevřít dovnitř, takže voda nekape na podlahu, což je bezpečnější varianta. Vhodné jsou také dveře s kyvným mechanismem, otevřené v obou směrech. Nejlevnější a nejjednodušší možností je zavěsit vodotěsný závěs místo dveří.

Sprchové dveře do niky splňují několik užitečných funkcí. Za prvé, mají pěkný design a zdobí interiér koupelny. Za druhé jsou zodpovědné za tepelnou izolaci ve sprchovém koutu. Za třetí, skleněné nebo zrcadlové plochy mohou opticky prohloubit prostor, což je důležité pro malé místnosti.

nika

Typy sprchových dveří ve výklenku

Mohou se lišit takto:

Rozměry - Záleží přímo na vzdálenosti mezi protilehlými stěnami výklenku. Je třeba poznamenat, že v případě velkých, prostorných sprch, jedny ze dveří mohou být vyrobeny jako stacionární a druhé pohyblivé, čímž šetříte místo.

Materiálové provedení - Nejběžnější je sklo, ale možná varianta jsou i dveře plastové. V prvním případě bude tvrzené sklo odolné vůči nárazům, bezpečné a nejvyšší kvality. Může být matné nebo lesklé. Nyní je trendem pískované sklo, které vám umožní získat zajímavé vzory dveří. Tvrzené sklo je bezpečné a pokud náhle selže, neublíží lidskému tělu. Sklo je odolné vůči vysokým teplotám a není hořlavé. Materiál není toxický, a proto je zcela bezpečný pro lidi.

Rámová nebo bezrámová konstrukce - Ty vypadají mnohem elegantněji, perfektně ladí s moderními styly v interiéru (hi-tech, minimalismus, techno), ale stojí mnohem více než dveře vyrobené na rámu. Rámové dveře ve sprše jsou speciální plastové nebo kovové profily. Profil je namontován na obvodu dveří a činí konstrukci pevnější a trvanlivější. Volba kovových profilů je rozhodnutí nejen spolehlivé, ale také velmi stylové. Kovové třásně silně zdůrazňují obrys sprchových dveří. Nejčastěji je tento profil nejen základem projektu, ale má také dekorativní funkci.